......

Certyfikaty energetyczne Cieszyn

GeoProjekt

Jeżeli szukasz specjalisty, który sporządzi certyfikat energetyczny dla Twojego budynku w Cieszynie lub w okolicy: powiat Cieszyński lub Bielski, to dobrze trafiłeś.

 

Sporządzam certyfikaty energetyczne budynków, które są niezbędnym elementem dokumentacji technicznej wydawanym przez uprawnionego specjalistę w momencie oddania nieruchomości do użytkowania. Zapoznanie się z certyfikatem energetycznym pozwala poznać parametry energetyczne budynku. Ponadto już od 28 kwietnia 2023 roku będzie on obowiązkowy dla wszystkich obiektów, nawet tych wybudowanych lata temu. Sprawdź, czym jest świadectwo energetyczne i ile kosztuje.

 

Co to jest certyfikat energetyczny? 

Certyfikat energetyczny to dokument, który opisuje jakość domu lub mieszkania w zakresie zużycia energii. Jest częścią wymaganej dokumentacji technicznej nieruchomości. Zawarte są w nim rozwiązania zmniejszające zużycie energii oraz ograniczające wydatki związane są z eksploatacją.

Certyfikat energetyczny ma być przede wszystkim istotną informacją dla nabywcy lub najemcy lokalu. Dzięki świadectwu może się on dowiedzieć jakie rozwiązania instalacyjno – konstrukcyjne zostały zastosowane w danej nieruchomości oraz ocenić, jakie koszty związane z dostarczeniem energii będzie musiał ponieść.

 

Dokument ten powstał również w celu promowania budownictwa o niskim zużyciu energii, w szczególności domów niskoenergetycznych oraz domów pasywnychZ jego pomocą ma się zwiększać świadomość w zakresie możliwości szukania oszczędności przy projektowaniu domów lub bloków.

 

Ze sporządzania certyfikatu zwolnione są również nieruchomości: 

Zarówno sprzedaż lub wynajem domu czy mieszkania, jak i oddanie budynku do użytku będą możliwe wyłącznie po przedstawieniu ważnego świadectwa energetycznego.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii certyfikatów i do współpracy. Obsługujemy klientów nie tylko z Cieszyna ale także miejscowości z powiatu Cieszyńskiego i Bielskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Nasza firma od wielu lat funkcjonuje na rynku usług geodezyjnych i kartograficznych.
Gwarancja najniższej ceny!

mgr inż. Łukasz Hławiczka
GEODETA UPRAWNIONY NR 21994
geometr